Computational Technologies and Mathematical Models for Research, Engineering and Education

Almaty, Kazakhstan, September, 18-20, 2002

List of Participants

Number of participants: 380

[1][41][81][121][161][201][241][281][321][361]
201. Makatov Victor Zeinullovich
The L.N.Gumilev Eurasian national University, Astana
202. Makenova Nailiy
Institute of Atmospheric Optics SB RAS, Tomsk
203. Maltseva Janna Lvovna
Institute of Hydrodynamics SB RAS, Novosibirsk
204. Mambetov Yerlan B.
Gumilev's ENU, Astana
205. Mansurova Madina
Kazakh state National University, mekchanico-mathematical fakulty, department of informaticses, Almaty
206. Marchenko Arkady Yurievich
Novokuznetsk branch-institute of Kemerovo State University, Novokuznetsk
207. MARKHADAEV BAIR ENDONOVICH
Buryat Scientific Center of Siberian Division of RAS, Ulan-Ude
208. Massel Ludmila V.
Energy Systems Institute, Irkutsk
209. Matvienko Oleg V.
Tomsk State University, Tomsk
210. Matyakubov Alisher Samandarovich
National Universite of Uzbekistan, Tashkent
211. Mausumbekowa Saule
Institute of the mathematics, Almaty
212. Maxutova Azhar Erbolovna
Institute of mathematics, Almaty
213. Mazakov Talgat
Kazah National University, Almaty
214. Miloshevich Hranislav
VUDELGO, Belgrade
215. Mogilnikov Evgeny Vladislavovich
Komsomolsk-na-Amure State Technical University, Komsomolsk-na-Amure
216. Molorodov Yurii Ivanovich
Institute of Computational Technologies, Novosibirsk
217. Moskvichev Vladimir V
Institute of Computational Modelling SB RAS, Krasnoyarsk
218. Muchambetzhanov Assilbek
Atyrau Institute of Oil and Gas, Almaty
219. Muchambetzhanov Saltanbek
Kazakh State University al-Farabi, Almaty
220. Mukimbekov Mukhtar
Kazakh State University, Almaty
221. Muratov Ablakim
Sourth Kazakhstan Unuversity, Shymkent
222. Musiralieva Shinar
Kazakh State University al-Farabi, Almaty
223. Nadyrbekova A.Sh.
,
224. Naimanova Altynshash
Institute of mathematics, Almaty
225. Nartov Boris Kimovich
Branch of Sobolev Institute of Mathematics of Siberian Branch of Russian Academy of Sciences, Omsk
226. Nemirovsky Yuri
Institute of Theoretical and Applied Mechanics, Novosibirsk
227. Neronov Vladimir Sergeevich
The L.N.Gumilev Eurasian national University, Astana
228. Nickiforov Semen Ochirovich
Buryat Scientific Center of Siberian Division of RAS, Ulan-Ude
229. Nikolaev Vladimir
Sakha State University, Yakutsk
230. Nikolaev Yury
Ural State University of Railway, Ekaterinburg
231. Nikulchev Evgeny
Moscow State Academy of Instrument Engineering and Computer Science, Moscow
232. Noskova Svetlana Balerievna
Institute of unformatics and control problems, Almaty
233. Novopashin Alexey P.
The Institute of System Dynamics and Control Theory (SB RAS), Irkutsk
234. Nurguzhin Marat Rachmalievich
Karaganda State Technical University, Karaganda
235. Nurmuhanbetova Nurgul Nurkenovna
Kokshetausky university, Kokshetau
236. Nuzhnov Yuri Vasilevitch
Combustion problems institute, Almaty
237. Ol'shanskaya Galina G.
SRI applied mathematics and mechanics at TSU, Tomsk
238. Oleinikov Alexander Ivanovich
Institute of Machinery and Matallurgy FED RAS, Komsomolsk-na-Amure
239. Oleynik Alexey
PermSU, mech.-math., Perm
240. Olga Volobueva Petrovna
Kazakh National Technical University by K.I. Satpaev, chair of Technical Cybernetic, Almaty
[1][41][81][121][161][201][241][281][321][361]


Comments
[ICT SBRAS]
[Home]
[Conference]

1996-2000, Institute of computational Techologies SB RAS, Novosibirsk
1996-2000, Siberian Branch of Russian Academy of Science, Novosibirsk